21

Klava пишет:

...Пока они играют, она выводы делает

не совсем понял что это значит....

мои знакомые психологи соционику на практике применяют

22 Отредактировано kaprizka (08.07.2008 21:42:37)

I. Від типології Юнга до психоінформатики

Всі мислячі істоти народжуються нерівними.
Досконале суспільство дає кожному рівну можливість плавати на його власній глибині.
Френк Герберт

Відбувся прорив в галузі соціоніки — науки про психологічні типи і відносини між ними. Не секрет, що в середині 90-х років минулого століття в цій науці виникла криза парадигми, оскільки між деякими людьми з відомими соціотипами інтертипні відносини не спрацьовували. Наприклад, між дуалами чомусь виникали конфліктні відносини, а не відносини повного доповнення, як це передбачала теорія.

Криза була подолана шляхом виходу у «третій вимір» і формування нової наукової дисципліни — психоінформатики. Виявилося, що психоінформаційний обмін між людьми залежить не лише від їхніх соціотипів, але й рівнів особистого розвитку. Наприклад, при взаємодії людини-1 з людиною-4, навіть якщо вони є дуалами, різниця в розвитку виявляється настільки значною, що виникнення комфортних стосунків стає неможливим.

Не менш важливим виявився фактор належності людини до однієї з чотирьох психокаст: «брахман», «кшатрій», «бізнесмен» і «спеціаліст». Врешті-решт стало зрозуміло, що закони інтертипних відносин найкраще спрацьовують в межах того ж самого рівня розвитку і тієї ж самої психокасти. Звідси практичний висновок: найкраще шукати друзів або подружжя серед людей свого рівня і своєї психокасти. Фактично, ми отримали наукове підтвердження того, що українська народна мудрість виражала у прислів’ї «Знайся кінь з конем, а віл з волом». Григорій Сковорода з цього приводу висловлювався ще жорсткіше і вважав початком всіляких нещасть «дружити з тими, до яких не є народжений» («Розмова, названа алфавіт, або буквар миру», 1775).

Основи психоінформатики викладені у моїй книзі «Психологічні аспекти в менеджменті: типологія Юнга, соціоніка, психоінформатики» (Тернопіль, «Мандрівець», 1997). Ця книга, як і «Нація золотих комірців», була видана разом з Богданом Фенюком, який першим побачив перспективність досліджень Золотої Стежки і доклав великих зусиль для їх просування, не розраховуючи при цьому ні на похвалу, ні на комерційну віддачу. Ми передбачали, що знайдемо розуміння серед українців лише через 5 чи 10 років, проте робили цю справу, бо для кожного з нас це була персональна боротьба, особистий «майн кампф».

http://www.fraza.com.ua/zametki/03.01.07/32486.html

23

Табурет пишет:
Klava пишет:

...Пока они играют, она выводы делает

не совсем понял что это значит....

мои знакомые психологи соционику на практике применяют

Ну, она им предлагает самотипироваться, паричем часто в группе, а сама наблюдает, кто как себя ведет - для дальнейшей работы.
А придумай-ка совместную деятельность для незнакомых людей минут так на 30. Типирование - идеально подходит

24

Norn пишет:

Особенно если учесть, что сами соционики(по крайней мере многии, раз такое в википедии написано) считают "Следует отметить, что модель А не прошла проверку временем, и многие следствия, выводимые на её основе, не нашли подтверждения на практике"
Модель А, это модель на которую соционика опирается.

Подобные утверждения надо бы сопровождать указанием автора и ссылкой на первоисточник.

25

Про кшатриев и прочих это сильно искаженный первоисточник (глянуть хотя бы на мешанину терминов), и по духу он имхо ближе к ПЙ, чем к соционике.

26

Это вообще не первоисточник. Это Чушь Собачья. Случайно в гугле нашёл, по запросу "туй кузя коммунизм jpg".

27

Я про первоисточник для этой ЧС.